CATL bude firmě Trailer Dynamics dodávat baterie

Společnost CATL bude firmě Trailer Dynamics dodávat baterie pro urychlení elektrifikace silniční dopravy v Evropě

Firmy Contemporary Amperex Technology Co. Limited (CATL) <burzovní index 300750.SZ> a Trailer Dynamics GmbH (dále jen Trailer Dynamics) podepsaly smlouvu o dodávkách baterií pro nové elektrifikované dlouhé návěsy. Na základě ustanovení smlouvy bude společnost CATL vyvíjet, vyrábět a dodávat baterie pro návěs Newton eTrailer, jehož výroba bude zahájena v roce 2023, s cílem podpořit rozvoj trvale udržitelné silniční dopravy v Evropě.

Společnost CATL bude zajišťovat stabilní dodávky baterií firmě Trailer Dynamics s cílem splnit evropské předpisy v oblasti emisí skleníkových plynů snižováním spotřeby motorové nafty a snižováním emisí uhlíku. Návěs Newton eTrailer je vůbec prvním modelem polonávěsu s elektrickým pohonem, který firma Trailer Dynamic vyvinula a je navržen tak, aby reagoval na chování tahače se kterým je propojen přes integrovaný elektrický přenosový systém, což umožňuje chytře využívat elektrický pohon po celou dobu cesty. Elektrický pohon polonávěsu zajišťují baterie jak z tahače, tak z návěsu, což zvyšuje hospodárnost provozu a také snižuje celkové provozní náklady.

„Společnost CATL zákazníkům vždy poskytuje ta nejvhodnější a nejhodnotnější řešení v oblasti elektromobility," řekl Li Siao-ning, výkonný viceprezident firmy CATL pro zahraniční komerční aplikace. „Firma Trailer Dynamics podporuje elektrifikaci silniční dopravy svými chytrými a pokročilými řešeními. Spolu s firmou Trailer Dynamics, která je průkopníkem na poli elektrifikace nákladní přepravy, se snažíme urychlit rozvoj elektromobility v Evropě. Společnost CATL se domnívá, že tato spolupráce je mezníkem, který nám umožní dosáhnout nulových emisí u dlouhých návěsů," dodal pan Li.

Aby bylo možné splnit požadavky na vysokou účinnost baterií i v náročných provozních podmínkách dlouhých návěsů, vyvíjí firma CATL pro návěs Newton eTrailer 300 kWh LFP (lithium-železo-fosfátové) akumulátory s technologií CTP a chladicí kapalinou. Chemický systém LFP vyniká velmi dlouhou životností a vydrží nárůst teploty až na 800°C. Spolu s kapalinovou chladicí technologií vyniká tento produkt vysokou bezpečností a spolehlivostí a dokáže fungovat také v širokém teplotním rozmezí. Navíc díky pokročilé technologii CTP funguje nový návěs Newton eTrailer s vyšší účinností a dosahuje energetické hustoty až 155 Wh/kg. Vzhledem k přísným emisním normám v Evropě se návěs Newton eTrailer s bateriovým systémem firmy CATL stane velmi konkurenceschopným produktem, díky nižším celkovým nákladům na vlastnění (TCO) a vyšší hospodárnosti provozu.

„Spolupráce s firmou CATL, která vyniká nabídkou technologií špičkové kvality a má řadu dalších silných stránek, firmě Trailer Dynamics umožní upevnit si pozici jedničky a průkopníka v elektrifikaci dlouhých nákladní na poli elektrifikace dlouhých návěsů," řekl Michael Nimtsch, spoluzakladatel firmy Trailer Dynamics.

„Vysoce kvalitní baterie s dlouhou životností a vysokou účinností jsou tou zásadní konkurenční výhodou oproti ostatním konceptům elektrifikace dlouhých návěsů," řekl Abdullah Jaber, generální ředitel Trailer Dynamics. „Společnost CATL, která nabízí vysoce kvalitní produkty, tak pro nás byla jasnou a snadnou volbou."

V současné době probíhají mezi společnostmi CATL a Trailer Dynamics další jednání o budoucích modelech vzájemné spolupráce včetně jejího rozšíření.

Přidat komentář

Nejnovější aktuality

Logo star-snippets.com

Notice: Undefined index: auto-moto-doprava.eu in /var/www/web14/htdocs/application/modules/site/controllers/StarController.php on line 437

Notice: Undefined index: auto-moto-doprava.eu in /var/www/web14/htdocs/application/modules/site/controllers/StarController.php on line 439